Budku doporučuji na stromy zavěsit pomocí oka na jeden hřebík 70 - 90 mm dlouhý (dle hmotnosti budky, na obyčejnou malou budku obvykle sedmdesátka stačí). Zhruba 2,5 cm nechte čouhat a zahněte je kleštěmi (kombinačky), získáte tak jednoduchý háček, na který můžete budku zavěsit. Háček po pověšení přiklepněte až ke kmeni, aby budka (např. vlivem větru) nespadla.
Toto uchycení má výhodu v tom, že nemusíte bouchat do stromu více hřebíků a v případě zarůstání hřebíku jej stačí zhruba každé dva roky povytáhnout při kontrole budky kleštěmi. Při upevnění počítejte s vlivem větru - ptákům nevadí, pokud se bude budka mírně kývat ze strany na stranu, nesmí však do stromu přímo narážet a bouchat.
Budka pro pěvce s jednoduchým drátěným okem. Povšimněte si i mírného přesahu střechy, který chrání budku před deštěm. Uvnitř budky jej u lehčích budek stačí zahnout, u těžších je možné konce drátu stočit kombinačkama do kolečka.
Budku můžete případně pomocí drátu i volně zavěsit do vzduchu. Pokud budete budku upevňovat pomocí drátu, snažte se jej umístit tak, aby se se strom během dalších let při růstu nezačal postupně zaškrcovat. V praxi je to problematické, osobně vnímám jeden hřebík s ohledem na strom jako menší zlo. V ptáčkařských kruzích je velice populární i uchycení na lištu, osobně nejsem příznivcem protože mají tendenci s růstem stromu zarůstat, praskat a odehnívat. Zároveň musíte do stromu bouchat větší počet hřebíků. Další alternativou je zavěšování na volné háčky, které umožňují při kontrole budku sundat pomocí bidla a opět zavěsit zpět bez použití žebříku a nutnosti někam lézt.
Budka upevněná na liště. Při použití drátu pozor, může strom zaškrtit.
Zavěšení budky. Náklon budky, nebo dokonce její zavěšení ptákům nevadí - budka se dokonce může trochu kývat, nesmí však do ničeho narážet. Do budky může ale kvůli náklonu zatékat voda, extrémům se raději vyhněte.